Gå til hovedindhold
Du er her:

Menuplaner

Aktuelle menuplaner for plejecentrets beboere

Menuplaner for beboerne på Plejecenter Baunehøj

Menuplaner 2021:

Menuplan uge 8 (22/2 - 28/2)

Menuplan uge 9 (01/3 - 07/3)

Tilmelding og afmelding af måltider

Hvis du som beboer ønsker at afbestille måltider, skal det ske med tre dages varsel. Du skal være opmærksom på, at du kun kan afbestille hele dage og ikke enkeltmåltider.

Mad til besøgende

Hvis du som pårørende ønsker at spise med, kan du bestille mad fra vores køkken, Den Kommunale Madservice (DKM). Dette skal gøres senest 3 hverdage før, du ønsker at spise med.

Priser for pårørende:
Varm mad (frokost) inkl. drikkevarer 60 kr.
Biret 22 kr.
Kold mad (aften) inkl. drikkevarer 60 kr

Tilmelding og afbestilling af måltider skal ske direkte til DKM på telefon eller mail. Hvis du kontakter DKM på mail, skal du skrive til alle nedestående mailadresser:

tlf. 4528 4918 mellem kl. 09.00 - 14.00,

Mails:
renem@ltk.dk, bst@ltk.dk, jeadr@ltk.dk - eller brug dette link: Send en email her

Uddrag - Menuplan uge 8

Uge 8

Varm ret

Biret

Suppe/lun ret til den kolde mad

Mandag 22/2

Frikadeller med sauce og kartofler

Jordbærfromage

Røde pølser med brød

Tirsdag 23/2

Sprængt oksebryst med peberrodssauce

Æblegrød med fløde

Kartoffelsuppe

Onsdag 24/2

Fiskelasagne med salat

Hindbærris

Lun leverpostej

Torsdag 25/2

Gule ærter med flæsk

Citronfromage

Tærte

Fredag 26/2

Kinesisk risret

Panna cotta

Karrysuppe

Lørdag 27/2

Lammeragout med mos

Is med karamelsauce

Kyllingespyd

Søndag 28/2

Flæskesteg med rødkål, sauce og kartofler

Belgiske vafler

Oksekødssuppe med kød og melboller

Uddrag - Menuplan uge 9

Uge 9

Varm ret

Biret

Suppe/lun ret til den kolde mad

Mandag 1/3

Hakkebøf med bløde løg, kartofler & sovs

Chokolademoussé

Samosa

Tirsdag 2/3

Fiskefrikadeller med stegte persillekartofler & remoulade m. skyr

Æbletærte med cremefraiche

Kålsuppe

Onsdag 3/3

Svinekød i rød karry & ris

Frugtsalat med råcreme

Æggekage

Torsdag 4/3

Marineret kalkuncuvette med flødekartofler

Rabarber crumble

Blomkålssuppe

Fredag 5/3

Rullesteg med svesker, bønner, kartofler & sovs

Budding med karamelsauce

Grøntsagstærte

Lørdag 6/3

Græsk musaka med salat

Pandekager med syltetøj

Courgettesuppe

Søndag 7/3

Søndags kylling med agurkesalat

Vaniljeis med vafler

Hot wings